İçeriğe geç

Belediye Moloz Hattı

Son zamanlarda inşaat faaliyetlerinde sık bir şekilde duyduğumuz terimlerden biridir. Google da ise moloz hattı ile ilgili en çok tıklanan kelimelerden biri haline geldi. Amacı ise belediyelerin moloz alımını sağlamak olan belediye moloz hattı aktif bir şekilde hizmet vermektedir. Bizler ise Molozcu olarak merak edilen bu konuya bir açıklık getirmek istedik.

Belediye Moloz Hattı

Ülkemiz inşaat faaliyetlerinin en çok olduğu ülkelerden biridir. Yenilemeler ve inşaat faaliyetleri sonucu ortaya çıkan moloz yıkıntılarının atımı gerekmekteydi. Bu sebeple bireyler ve şirketler moloz atımı firmalarına ihtiyaç duydu. Dolayısıyla bu ihtiyaçlar doğrultusunda ortaya bir sürü moloz atımı firması çıktı. Ortaya çıkan moloz atım firmaları moloz hattı adında türlü telefon hatları kurdu ve hizmet vermeye başladı. Belediye ise bu firmaların işlerini kolaylaştırmak için belirli moloz döküm sahaları açtı veya özel döküm sahalarına hizmet verebilmesi için yetki belgesi verdi. Belediyelerin tek bir kuralı vardı, kamuya ait ormanlar, sahiller, yollar ve benzeri yerlere kaçak moloz dökümü yapmamak.

Bu kurala bizim gibi iyi niyetli işini hakkıyla yapan ve legal yollarla işlerini halledip belediye onaylı moloz döküm sahalarına dökümü gerçekleştiren bir çok firma uydu ve uymaya devam ediyor. Ama merdiven altı bilinçsiz firmalar belediye tarafından konulan ve kamunun yararına olan bu kurala uymadı. Çöplere, sahillere ve kamuya ait yerlere kaçak döküm yapmaya başladı. Sebebi ise döküm sahalarının belirlediği ücretleri vermemekti. Belediyeler ise gelen şikayetler doğrultusunda kamuya ait alanlardan molozları toplamak ve temizlemekle uğraşmak yerine sorunu kökünden çözmek için belediye moloz hattı sistemini kurdu. 

Moloz Dökümü

Bu sistem sayesinde belediyeler moloz almaya başladı. Ayrıyeten belediye merdiven altı firmalara yüklü miktarlarda para cezaları verdi. Bu şekilde merdiven altı firmaların bir çoğu ya kapandı yada kurallara uymaya başladı. Bizim gibi iyi niyetli firmalar ise uzun yıllardır işini hakkıyla yaptı ve yapmaya da devam ediyor. Kurulduğu günden beri neredeyse tüm belediyelerin katıldığı ve destek çıktığı belediye moloz hattı hala aktif bir şekilde çalışmaktadır. 

Belediye Moloz Hattı Hizmetinden Kimler Yararlanabilir

Hizmetten isteyen herkes belediye moloz hattı hizmetini kullanarak rahatlıkla yararlanabilir. Ama belediyeler yoğun talepler doğrultusunda biraz yavaş çalışmaktadır. Ayrıyeten sizleri bir çok bürokratik işleme tabi tutacaktır. Bu da sistemin biraz yavaş işlemesini sağlayacaktır. Gelin birlikte neden belediye yerinize bizi seçmeniz gerektiğini konuşalım.

Moloz Fotoğrafı

Neden Belediye Yerine Bizi Seçmelisiniz

Firma olarak moloz yıkıntılarından hızlı bir şekilde kurtulabilmeniz için en geç bir saat içinde molozların bulunduğu konuma varıyoruz. Hızlı bir şekilde araca yükleyip belediye tarafından onaylı döküm sahalarına ulaştırıyoruz. Hizmetimizi en iyi şekilde veriyoruz. Moloz hattımız gece gündüz fark etmeksizin aktif bir şekilde çalışmaktadır. İstediğiniz her vakit moloz hattı ile bizlere ulaşabilirsiniz. Geceleri insanların uyudukları vakitlerde bile acil bir şekilde kaldırılması gereken bir moloz var ise attığınız konuma anında ulaşıyoruz. Sizleri ve şehrimizi moloz yıkıntılarından arındırıyoruz. Temiz çevre, temiz İstanbul sloganı ile çıktığımız bu yolda yüksek müşteri memnuniyeti sağlıyoruz

cuvalli-moloz

Özel bir firma olarak yazımızda anlatmış olduğumuz ve belediye moloz hattı hizmetinin ortaya çıkmasına zemin hazırlamış olan illegal kaçak moloz dökümüne karşı olduğumuzu belirtmek isteriz. Belediye gibi bizimde işlerimizi bozan merdiven altı firmalar bizlere de zarar vermektedir. İnsanlar işini hakkıyla yapan firmalara bile güvenmemeye başladı. Belediyeler ise uğraşmaya vakit ayırmakta zorlandığı bir moloz sorunu ile karşı karşıya kaldı. Bizim gibi iyi niyetli firmalar belediyelerin işini kolaylaştırmakta ve bu sorunla tek başlarına mücadele etmesinin önüne geçmektedir. Kesinlikle karşı olduğumuz kaçak moloz dökümü yapan firmalara sesleniyoruz. Makalemizi okuduysanız eğer, bu yanlıştan dönün ve halkımıza yapılan kötülüğe son verin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonTıkla Ara