İçeriğe geç

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Moloz Hattı

Bir çok kişinin merak ettiği, Google arama motorunda ise moloz hattı ile ilgili en çok tıklanan kelimelerden biri olan. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İbb) Moloz Hattı hizmetini konuşacağız. Yazımızda hizmete nasıl ulaşacağınızdan tutun özel sektör ile farklarına kadar aklınızda bulunan tüm cevapların yanıtlarını arayacağız.

İnsanlar tarafından moloz atımı sektöründe yüksek rağbet gören ibb moloz hattı, İstanbul Büyükşehir belediyesi tarafından hizmete sunulmuştur. Normalde özel firmalar tarafından yürütülen bu sektör ilk başlarda pek rekabet oluşturmasa da, firmaların artması ile rekabet artmıştır. Ayrıyeten moloz döküm yerlerinin de fiyatları arttırması sonucu müşteriler fiyatları yüksek bulup ucuz çalışan firmalara yönelmeye başladı. Bu sebepler doğrultusunda fiyatları düşürmek adına bazı art niyetli firmalar molozları kaçak bir şekilde dökmeye başladı.

İbb Moloz Hattı

Kaçak moloz dökümü firmaların moloz atıklarını parklara, sahillere, çöplere ve kamuya ait alanlara dökmesine denir. Amaçları ise ucuz fiyatlara çalışarak daha fazla müşteri edinmekti. Bu yapılmaması gerek çok büyük bir hata idi. Çünkü belediyeler buna sessiz kalmayacaktı.

Gözünü para bürüyen moloz atımı firmaları sapkın bir şekilde kaçak döküm yapmaya devam etmekteydi. Belediyeler ise molozları tek tek çöplerden ve kamuya ait arazilerden toplamaktan bıkmıştı. Sorunla baş edebilmek için çözüm arayan belediye kendi moloz hattı sistemini kurmaya karar verdi. Ayrıyeten bu yanlışı yapan ve ortak olan kimseler cezası kalmayıp para cezalarına tabi tutulacaklardı.

Çuvallı molozlar

Kendilerini çok zeki sanan ve bu düzenin böyle devam edeceğini düşünen moloz atımı firmaları hiç düşünmeyecekleri bir sonla karşılaştı. Büyük para cezalarına tabi tutuldular, araçlarına ve ehliyetlerine el konuldu. Belediyenin bu sert tavrının yanında bizim gibi iyi niyetli firmaları da etkileyecek olan bir sorun ortaya çıktı. 

Müşterilerin özel firmalara güveni azalmaya başlamıştı. İnsanlar artık tüm firmalara kötü bir şekilde bakıyordu. Çünkü burada kaçak moloz dökümü adında büyük bir yanlış vardı ve insanlar bu yanlışa ortak olmak istemiyordu. Dolayısıyla İbb moloz hattı sistemine rağbet artmaya başladı. Bu sebepler doğrultusunda özel firmaların müşterileri azaldı. Müşteri bulmakta zorlanan firmaların bir çoğu ya iflas etti yada büyük zararlar gördü. 

Moloz Dökme

Firmaların tekrardan insanların güvenini kazanması gerekiyordu. Bunun için büyük gayret gösteren bizim gibi işin ehli firmalar kaçak döküm yapmadıklarını ve hiç bir zaman bu yanlışa ortak olmadıklarını kanıtlamak için döküm sahalarına müşterileri götürmeye başladı. Sistemi öğrenen ve firmalara tekrardan güven duymaya başlayan İstanbul halkı tekrardan özel moloz atımı firmalarına rağbet göstermeye başladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin sert tavrı sonucu akıllanan firmalar, daha fazla müşteri kaybetmemek adına eski sisteme dönüp tekrardan moloz döküm sahalarını kullanmaya başladılar. Ayrıyeten belediye rağbetin çokluğundan biraz yavaş hareket etmektedir. Sonuç olarak beklemek istemeyen insanlar tekrardan özel moloz hattı sistemlerine yöneldi.

Moloz Atıkları

Neden Bizi Seçmelisiniz

İşin ehli Molozcu firması olarak sizlere yüksek kalite müşteri memnuniyeti sağlıyoruz. Hizmetimizi hızlı bir şekilde hallediyoruz. Sizleri bekletmiyoruz veya sıraya koymuyoruz. En geç 1 saat içinde molozların bulunduğu konuma geliyoruz. Uygun fiyat politikamız ve 7/24 aktif moloz hattı sistemimiz ile sektörün en iyi hizmetini sizlere sunuyoruz.

Hizmetten Nasıl Yararlanırım

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (ibb) Moloz Hattı hizmetinden yararlanmak için, belediyenin web sitesi üzerinden çalışanlarla iletişime geçebilirsiniz. Ayrıyeten beyaz masayı da arayabilirsiniz. Numaraları web sitelerinde bulunmaktadır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonTıkla Ara